Woblery pstrągowe

Cena: 15.5 PLN
Brak produktu

Woblery dostępne na ŁOWISKU lub allegro kliknij

Na co można złowić pstrąga, jaka przynęta będzie najlepsza? Chyba łatwiej odpowiedzieć na to pytanie – na co ryby tej złowić nie można. Właściwie ryby te, możemy łowić na wszystkie przynęty sztuczne, również na woblery pstrągowe.

Ale pstrągi łowione są też na błystki obrotowe, wahadłówki, cykady, przeróżne „gumki” na hakach jigowych i wszelkiego rodzaju przynęty zwane sztucznymi muchami, od tych najmniejszych w rozmiarach mikro do strimerów kilkunasto centymetrowych. Również na jigi, skuteczne, sprawdzone przynęty na pstrąga potokowego jednak wymagające od wędkarzy inwencji, czytania wody i niezłej techniki. Do tego można dołożyć wszelkie inne imitacje naturalne i fantazyjne. Wynika to z dość, zdawało by się dwóch oczywistych, ale nie zawsze dostrzeganych faktów.

Pierwszy, pstrąg jest oportunistą. Żeruje na tych pokarmach które są w danej chwili najbardziej dla niego dostępne, występują w danym czasie w dużej ilości, co za tym idzie ryby nie muszą poświęcać na ich zdobycie zbędnej energii. I tak pstrągi równie dobrze mogą żerować w danym momencie sezonu na mikro muszkach, np. pieczołowicie zbierając małe jętki wiązane na hakach 14 lub mniejszych, lub wiosną a bardziej nawet zimą np. na żabach, przez cały sezon nie gardząc małymi rybkami i innym pokarmem pochodzenia wodnego jak i lądowego.

Drugi powód, pstrąg jest rybą terytorialną. Broni agresywnie swego miejsca, terytorium.

Woblery pstrągowe w obydwu przypadkach są przynętą dość uniwersalną. Oczywistym wydaje się że imituje rybkę. Pstrąg postrzega wobler jako zdobycz, pożywienie lub jako intruza.  Łowiąc pstrągi na woblery, pomimo ich wyglądu zbliżonego lub imitującego różnego rodzaju rybki, możemy w zależności od miejsca, czasu, prowadzenia woblera, jego kształtu i pracy imitować różne inne organizmy,np: żaby, owady lądowe, drobne ssaki np. rzęsorka który dość licznie występuje nad Białą Przemszą i bywa stosunkowo często łakomym kąskiem dla największych kabanów. Zależy to od z jednej strony od konstrukcji woblera, wielkości, jego pracy ale i od sposobu jego prezentacji, prowadzenia przez wędkarza.

Na foto. zimowy pstrąg złowiony na SIÓDEMKĘ  SDR, prowadzoną przy dnie, po łuku w dół. Prezentacja przypominająca ruch wymytej, odrętwiałej zimowej żaby, niesionej nurtem po dnie.

Na foto. pstrąg złowiony na małego woblerka przypominającego naszą CZWÓRECZKĘ, spuszczanego z prądem w warstwie powierzchniowej nurtu. Ruch i prezentacja woblera przypominająca dużego owada, np. chrząszcza.

Na foto. pstrąg złowiony w samo południe na mały powierzchniowy wobler, płytko prowadzony, spuszczany w dół rzeki z nurtem przypominający naszą CZWÓRECZKĘ.

Na foto. standard. pstrąg na wobka imitującego klasycznie drobną rybkę i pracującego jak nasza PIĄTECZKA SDR

 

Łowienie na woblera jest krótko mówiąc fajne! Daje wiele możliwości. Jedną z nich jest to że umożliwia spotkanie z pstrągiem zarówno tym początkującym wędkarzom, tym łowiącym częściej jak i tym najbardziej doświadczonym wyjadaczom, potrafiącym z łowienia pstrągów woblerem robić niemal sztukę. Wędkarze ci do każdego woblera podchodzą  indywidualnie, bardzo świadomie się nim posługując.

Nasze woblery pstrągowe to połączenie najwyższej jakości i przystępnej ceny. Każdy z naszych modeli jest niezastąpiony przy łowieniu pstrągów. Jaki wobler wybrać? … no cóż. Pudełka spinningistów uganiających się za pstrągami są pełne  rozmaitej wędkarskiej biżuterii. Jeśli mamy coś sugerować to różnorodność. Kilka woblerów większych, kilka średniaków i kilka mikrusków. To wszystko podzielone na barwy naturalne i oczojebiste żarówki. Taki zestaw pozwoli na dostosowanie się do większości warunków na łowisku. Wszystkie znajdziecie poniżej. Reszta w waszych rękach, pomysłach, determinacji i przysłowiowym szczęściu. Powodzenia lub bardziej wędkarsko, połamania.

 

PIĄTECZKA  SDR sinking, długość 5cm, waga 3g, głębokość pracy 1,5m.

Praca drobna,migotliwa, idealny wobler do połowy pstrągów. Można nim obławiać wodę prowadząc wobler pod prąd jak i z prądem.

 

 

SIÓDEMKA , długość 7cm, waga 6,5g. Wersja pływająca – floating.

Wersja klasyczna pracuje drobno migocząc bokami z delikatną akcją ogonową.                                             Wersja SDR zamiata ogonkiem z bocznym migotaniem. Ten wobler jest dość agresywny.

 

PROVOCATOR długość 6cm, głębokość pracy do 1,5m.

Praca drobna, dobrze wyczuwalna na kiju. Doskonale pracuje prowadzony wachlarzem z prądem jak i pod prąd. Szczupak, kleń, okoń mogą być częstym przyłowem.

 

 

CZWÓRECZKA  wolno tonąca, długość 4cm, waga 2g.

Smukły woblerek idealnie imitujący małe rybki. Pracuje drobno, dość intensywnie, idealnie trzyma się nurtu. Prowadzony z prądem, pod prąd również wachlarzem. Polecany do połowu pstrągów, kleni, okoni.

 

Woblery dostępne na ŁOWISKU lub allegro kliknij